jak przyspieszyc metabolizm

Jak przyśpieszyć metabolizm?

Odchudzanie staje się coraz trudniejsze wraz z upływem lat i starzeniem się organizmu. Jest to związane ze zmianą tempa przemiany materii. U kobiet szybkość metabolizmu spada o około 3% co 10 lat. Jak się przeciwstawiać temu procesowi?

Rankiem należy zjadać przede wszystkim odpowiednio zbilansowany posiłek, bogaty w proteiny i węglowodany. Dobrym rozwiązaniem są również częste posiłki, co zapobiega przejście organizmu w tzw. tryb oszczędnościowy podczas, którego następuje nagromadzenie nadmiaru energii w postaci tkani tłuszczowej.

Warto także pamiętać i spożywaniu produktów wartościowych. Produkty bogate w białko np. jajka i drób dostarczane do organizmu zwłaszcza rano, powodują przyspieszenie metabolizmu na cały dzień. Wskazane są także zdrowe tłuszcze, bogate w kwasy omega-3. Nie zostają one zmagazynowane w tkance tłuszczowej, ale biorą udział w jej rozpadzie. Dodatkowo są wskazane dla prawidłowego funkcjonowania układu hormonalnego wpływając jednocześnie na hormony, które są odpowiedzialne za uczucie głodu..