oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmu

Odchudzanie często poprzedzone jest oczyszczaniem organizmu z nagromadzonych w nim toksyn. Jak należy przeprowadzać taki detoks?

Dzień dobrze jest rozpoczynać od orzeźwiającego koktajlu, który z rana dostarczy do organizmu wszystkie niezbędne mu do prawidłowego funkcjonowania mikroelementy i witaminy. Śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem posiłkiem w ciągu dnia.

W ciągu całego dnia najlepiej jest spożywać 4-5 niewielkich posiłków w regularnych odcinkach czasu. Takie systematyczne jedzenie sprzyja trawieniu oraz nie powoduje nagromadzenia nadmiaru energii w postaci tkanki tłuszczowej. Im szybszy jest proces trawienia, tym sprawniej przebiega także proces usuwania z organizmu toksyn.

Wieczorem z kolei warto zjeść lekką kolację np. w postaci sałatki warzywnej. Dzięki temu sen będzie spokojny. W tym okresie dobrze jest zrezygnować z picia kawy oraz mocnej herbaty. Utrudniają one usuwanie z organizmu szkodliwych dla niego produktów przemiany materii. Zamiast tego należy pić duże ilości maślanki i kefiru.