piperyna na odchudzanie

Piperyna na odchudzanie

Piperyna jest substancją, która wchodzi w skład wielu preparatów na odchudzanie. Według ich producentów dzięki jej zażywaniu można stracić nawet 5 kg w ciągu zaledwie kilku tygodni. Czy daje tak spektakularne efekty? Czy nie powoduje skutków ubocznych?

Piperyna jest alkaloidem piperydynowym pieprzu czarnego. Wspomaga ona wydzielanie soków trawiennych oraz poprawia proces trawienia. Wpływa również pobudzająco na produkcję adrenaliny i noradrenaliny w zakończeniach nerwów współczulnych. Dodatkowo wzmaga ona proces wchłaniania leków i witamin.

Na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzono, że piperyna stymuluje pracę enzymów trawiennych trzustki, co powoduje przyspieszenie przemiany materii. Wpływa również na czas przemieszczania się pokarmu na drodze żołądek – jelita.

Nie stwierdzono żadnych skutków ubocznych stosowania wyciągu z pieprzu czarnego. Co więcej okazało się,że piperyna ma także właściwości antynowotworowe i może wpływać pozytywnie również na umysł (na rozwinięcie zdolności poznawczych)..