suplementy na odchudzanie

Suplementy diety na odchudzanie

Po suplementy diety na odchudzanie często sięgają osoby, które chcą zgubić zbędne kilogramy. Czy są bezpieczne dla zdrowia? Jakie składniki powinny zawierać?

Bezpieczne są tylko preparaty zatwierdzone przez EFSA i inne jednostki, które zajmują się bezpieczeństwem żywienia oraz przyjmowane w sposób zgodny z zaleceniami. Jednak aby schudnąć nie wystarczą same suplementy. Produkty te mają za zadanie tylko ułatwić i przyspieszyć proces odchudzania się.

Wiele suplementów diety na odchudzanie w swoim składzie zawiera zieloną herbatę. Zawiera ona dużo flawonoidów i ma właściwości utleniające, co wpływa pozytywnie na organizm człowieka. Zawarte w niej katechiny z połączeniu z insuliną mogą działać korzystnie na skład i masę ciała u osób cierpiących na nadwagę. Należy ją przyjmować przez okres minimum 3 tygodni.

Z kolei ziarna zielonej kawy posiadają kwasy chlorogenowe i polifenole, które wpływają na redukcję wagi i zmniejszają wchłanianie tłuszczy, cukrów i węglowodanów. Zielona kawa pomaga także w utrzymaniu odpowiedniej masy ciała.