zielona herbata

Zielona herbata na odchudzanie

Zielona herbata wpływa pozytywnie na odchudzanie. Substancje w niej zawarte przyspieszają przemianę materii oraz zmniejszają uczucie głodu.

Zielona herbata zawiera kofeinę, która przyspiesza tzw. termogenezę, czyli biologiczny proces wpływający na spalanie kalorii. Hamuje ona działanie katecholo-O-metylotransferazy – enzymu, który odpowiedzialny jest za rozpad substancji chemicznych w mózgu, które regulują apetyt.

Niektóre z zawartych w zielonej herbacie antyoksydantów wpływają na utratę zbędnych kilogramów oraz utrzymanie stałej masy ciała. Katechiny z kolei przyspieszają metabolizm. Dodatkowo napój ten posiada właściwości oczyszczające i ogranicza ilość wchłanianego wraz z pożywieniem do organizmu tłuszczu. Z powodu swoich niezaprzeczalnych zalet coraz częściej wykorzystuje się zieloną herbatę w suplementach diety.

Jednak spożywanie zbyt dużych ilości zielonej herbaty (więcej niż 5 filiżanek w ciągu dnia) może powodować różne skutki uboczne w postaci bólów głowy, zaburzeń snu, nerwowości i arytmii serca.